načítání...

Moje tipy pro párové svatební focení

28 leden, 2021Focení je zábava a odpočinková aktivita na svatbě. Vzhledem k tomu, že se jedná možná o první chvíle, kdy budete mít od ráda čas a klid sami pro sebe a můžete si trochu popovídat, odpočinout si a vstřebat emoce. Párové focení beru jako krátkou procházku.

Naplánujte focení i svatbu na správný čas

Léto - synomymum pro slova slunce a teplo. Okolo poledne to bývá docela hodně náročný pro vás i pro hosty. U svatebního obřadu ve venkovních místech je lepší mít svatbu až odpoledne, kdy je lepší vzduch, budete víc v pohodě, že stíháte a taky samozřejmě krásnější světlo. To vše vám zaručí mnohem krásnější fotky než s obřadem v poledne.
Párové focení je vždycky největší nejlepší dělat v podvečer a to ideálně při západu slunce. Na pěkném místě s dobrou náladou pak jde focení skoro samo, nejčastěji je k focení třeba půlhodinka.
Se svatebním harmonogramem vám samozřejmě rád poradím hned na první schůzce.

Na focení by neměl chodit nikdo další

Nejlepší je, když na focení s Vámi nikdo další nejde, a to ani svědkyně, svatební koordinátorka, maminka a ani kamarádi! A proč? Focení si nejvíce užijete v klidu sami a pomůže to k Vašemu uvolnění a navíc si odpočinete. Fotky s kamarády nafotíme průběžně během dne.

Nepřemýšlejte nad pózováním

Ideální je, když úplně zapomenete na to, že fotíme svatební fotky, jen buďte spolu. Stydlivějším pomáhá víno nebo panák. Buďte u sebe blízko, držte se za ruku, občas se polibte, pohlaďte po vlasech, povídejte si, užívejte si ten klid a věřte mi, že budete vypadat úžasně.

Zvažte možnost fotit portréty mimo svatební den

Tohle velmi doporučuji – fotit pak totiž můžeme kdykoliv a jak dlouho chceme. Můžeme se spolu v klidu pobavit, někde se najíst a udělat si takový menší výlet. V zahraničí je tohle naprosto normální. Představte si, že byste chtěli jet pro fotky na skály, které jsou zdálené třeba hodinu a víc cesty! Zabere Vám to ve Váš den hromadu času a to mi nedává smysl.