načítání...

Situace kolem koronaviru
#PODPORUJDODAVATELE

aktualizace 23 duben, 31 březen, 2020

Focení dovoleno, omezení pohybu zrušeno - fotíme bez roušek (já ji pro Vaši ochranu mít budu). Těšíme se na Vás!

Dárkové poukazy

Všechny poukazy s platností do 06/20 budou automaticky prodlouženy do 11/2020.

Těhulky a maminky čerstvých novorozeňátek

Samozřejmě čím mladší miminko na focení newborn přijde, tím lépe (za normální situace). Bohužel "normální situace" nepanuje...
Novorozenecké focení jde nafotit ještě v podstatě do měsíce věku miminka. Pokud se situace konce dubna / začátkem května uklidní a vláda mi dovolí pracovat, ráda Vám Vaše miminka nafotím (teoreticky se bude dát domluvit ze dne na den). I pozdější "věk" miminka není problém. Např. ve 4. měsíci většina z nich už drží hlavičku nebo se o to snaží. Starší sourozenci si mezitím na své nové "konkurenty" také doma zvyknou a tak i jejich spolupráce je lepší.

Snoubenci

V posledních 2 týdnech odpovídáme na spoustu vašich dotazů ohledně letošní svatební sezony a momentální situace. Rozhodla jsme se proto dát dokupy pár rad a doporučení.Kdy tahle situace skončí, sice nevím, ale poradím, jaké kroky uskutečnit a co je potřeba si uvědomit.
Co se mě týká, zachovávám klidnou hlavu a věřím, že v červnu již snad svatební sezóna bude pokračovat a proto radím pokračovat v plánování svateb v roce 2020 dál. Je to situace, kterou nemohl nikdo z nás předvídat, bereme ji prostě tak, že tu je a je potřeba se s ní vypořádat. Co je jasné je to, že tohle bude pořádně těžký rok a abychom jej všichni zvládli, bude potřeba podpora. Jedeme v tom prostě spolu.

Svatby v dubnu, v květnu nerušte, pouze přeložte na jiný pozdější termín buď letos na podzim/zimu nebo příští rok.Pro letní svatby nedělejte unáhlená rozhodnutí a počkejte do situace zhruba měsíc předem, sledujte aktuální nařízení.

Pokud vám dodavatelé vyjdou vstříc s přesunem svatby, neodkládejte placení záloh a pomozte jim přežít tyto krušné měsíce bez příjmu.

V neposlední řadě si ověřte, zda se náhradní termín svatby hodí také svědkům a rodičům. A nezapomeňte o svém stanovisku informovat i hosty. Ubezpečte je, že svatba proběhne.

Pokud jste rozhodnutí, že svatbu odložíte, máte několik možností.

 • Může se stát, že vaši dodavatelé a místo, kde svatbu chcete mít budou mít o víkendu plno, ale nebojte se a udělejte svatbu v týdnu. Co takhle čtvrtek? Budete mít na oslavu dokonce prodloužený víkend. Nebo pondělí? Delší čas na přípravu. Pokud jste zaměstnaní, tak máte na svatbu ze zákona nároka Vaši hosté si ji pro Vás zaručeně rádi vezmou dovolenou.
 • Malá svatba a párty jindy
 • Přesunout svatbu na rok 2021 – tady ovšem opatrně – ne všichni dodavatelé budou schopni/ochotni počkat celý rok.

Hodně naších budoucích nevěst má ženichy či hosty ze zahraničí, v tuto chvíli bych opravdu radila rovnou svatbu přesunout na další rok, jelikož hranice se tak rychle neotevřou.

Podpora dodavatelům

Na závěr posílám podporu všem podnikatelům. Nezoufejte. A prosím svatebčany a všechny ostatní o to samé.

Pár typů, které nám můžou pomoc:

 • Navštivte webové stránky! Kliknutím na webové stránky, se web Vašeho oblíbeného podnikatele dostane k více lidem. Můžete si také pročíst jejich blogy, ohodnotit je či okomentovat. Co se poté stane? Google uvidí, že je o jejich web zájem a posune ho dopředu ve výsledcích vyhledávání. Tak je jejich budoucí klienti najdou snáz.
 • Napište recenzi! Pokud jste využili služby nějakého podnikatele, např. jste od nich koupili produkt nebo službu, napište recenzi. Recenzi můžete napsat přímo na Googlu (do Googlu napište jméno firmy, po pravé straně ve výsledcích vyhledávání se Vám ukáže okénko, v okénku je možnost napsat recenzi) nebo můžete recenzi zanechat na Facebooku či na jejich stránkách, pokud tuto možnost mají.
 • Sdílejte jejich profil na Instagramu a napište, proč milujete to, co dělají.
 • Nakupujte online! Spousta malých podniků prodává své služby nebo výrobky online.
 • Kupte dárkový poukaz někomu, koho máte rádi. Nebo sobě. Využít ho můžete později tento rok nebo rok následující.
 • Zaplaťte si online kurz, pokud máte možnost. Pokud již delší dobu obdivujete něčí práci a říkali jste si, jak to asi dělá, zkuste jim napsat. Zjistěte si, zda by s Vámi tento online kurz uskutečnil. Může trvat třeba hodinu a obsahovat jen téma, které Vás nejvíce zajímá.
 • Zaplaťte – pokud máte rezervaci např. u svého kadeřníka nebo v kosmetickém salonu, ale Vaše rezervace byla zrušena (protože byli nuceni zavřít), zvažte platbu. Museli zavřít svůj podnik, protože neměli na výběr. Stále mají spousty nákladů, někteří z nich budou mít obrovské ztráty. Jen si představte, že by Váš oblíbený kadeřník musel zavřít.
 • Pošlete hezkou a milou zprávu. I laskavá slova mohou pomoci. Věřte mi.
 • A hlavně nerušte svatby, pokud to jde nechtějte vracet zálohy, zkuste se domluvit na poukazech na jiné termíny, nebo jinou službu (Například proč třeba neabsolvovat krásné předsvatební focení někde v přírodě? V horách? Či jinde? Myslím si, že fotografové takovéto nápady ocení a budou rádi). Vracení záloh spoustu z nás momentálně přivede do existencionálních problémů a pokud máte o služby zájem v budoucích časech, tak se může stát, že už tu díky tomu naše služby ani nebudou.
starší článek svatební místa