načítání...

Co si připravit na focení?

22 březen, 2020Aby i Vaše fotografie vypadali tak, jak jste viděli na mých fotkách, je důležité dát také na mé rady, které tu pro vás mám...

Focení je zábava a v jednoduchosti je krása

Chystáte se na focení, ale bojíte se, protože s focením nemáte zkušenosti. Nevíte, jak se připravit na focení, co na sebe, jak se nalíčit nebo učesat? Pokud Vás čeká Vaše úplně první focení, nebuďte nervozní! Není se čeho bát.

Připravte si vhodné oblečení

Na fotografování se hodí hlavně jednobarevné oblečení, případně proužky, puntíky (ne obojí dohromady, jen jedno), které spolu bude ladit zejména pokud fotíme více osob. V případě, že se nejedná o takzvané vyhlášené Tematické mini focení tak není na škodu si vzít více oblečení z kterého budeme na místě vybírat. Pro ženy jsou moc krásná krajková tričky, šaty, pro muže košile, jednobarevná trika.
Prosím, hlavně se vyhýbejte výrazným potiskům, které poutají velkou pozornost.
Stává se, že žena přijde v elegantních botách a muž ve sportovních teniskách. Což je trošku vražedná kombinace a tak potom počítejte s tím, že vás nechám raději na boso. Proto myslete na to, co máte i na nohách.

Ukázka vhodného oblečení

U stylu focení boudoir záleží hodně na střihu oblečení, měli by vyniknout ženské křivky. Je nutné dbát u spodního prádla na to, aby vrch i spodek ladil a nebyl jiný a opět v co nejjednodušším stylu. Super jsou dlouhé volné svetry, pánské košile, bodyčka, krajkové věci.

A pozor na otlaky na kůži – třeba od podprsenky, ponožek, gumičky na ruce atd.

Vlasy, make-up, nehty

Nehty bud’to nechte nenalakované, nebo jen použijte jemnou barvu, která nebude přebíjet celek. Zajděte před focením klidně ke kadeřníkovi či kosmetičce, které znáte a věříte jim – dodá vám to sebevědomí. Vždy se ale svěřte, že se jdete fotit a že chcete jen zkrášlit. Důležité je neprovádět čištění pleti a změny účesu – na to zajděte alespoň týden předem. Přirozené líčení je to nejhezčí a hlavně vždy používejte make-up, který odpovídá tónu vaší pleti.

novější článek Svatební dodavatelé